Opika Pende - Africa At 78 RPM (4CD)

Diverse World Music

699,00 69900
Sendes vanligvis innen 5-10 dager

Sporliste

Disk 1
  1. Cheikh Amin Hasanayn – Surah Al-Haaqqa, Pt. 1 (Arabic; Egypt)
  2. Mohamed Ben Hamadi, dit Marocain - E Zzine Emlih Yamana (Arabic; Algeria/Morocco)
  3. Cheikh El-Afrit – Enna Nehoub, Pt. 2 (Arabic; Tunisia)
  4. Cheikh Abdelkader Oueld Zine – Sigha Med’heb, Pt. 2 (Arabic; Algeria)
  5. Raïs Mohamed Sasbo – Ghina’ Loziq (Arabic; Morocco)
  6. Les Griots de Tahoua – Chanson de Dyahadi, Pt. 2 (Hausa; Niger)
  7. Mahamoud Esma, Roble Hoche, and Kihien Ebrahim – Guelabiessi (Somali; Somalia)
  8. Yetna Taddeghegn – Ere Ye Agerie Lidj (Amharic; Ethiopia)
  9. Dan Titi and his group – Abdulkadiri Kwori (Hausa; Nigeria)
  10. Groupe de Jeunes Filles de Bamako – Cèlu Mankan (Bambara; Mali)
  11. Elhadji Issaika Bamba – Algrouane, Pt. 2 (Dyula; Burkina Faso / Mali)
  12. Sassi – Ahlen Bikoum (Arabic; Algeria)
  13. Youssef El Benzarti et son orchestra – Zendani Staiffi (Arabic; Algeria)
  14. Rshisha, Hlima, and Cheikh Abdesalam – ‘Aishek Baba (Arabic; Morocco)
  15. Messaoud Habib – Steukhbar Rasd Eddil, Pt. 1 (Tunisia)
  16. Sami al-Shawwa – Taqsim Bayati (Egypt)
  17. Mahieddine – Mestakhbar Mezmoum (Arabic; Algeria)
  18. Aicha – Doumoua Ellaini (Arabic; Tunisia)
  19. Nina and Mary – Git Lil-Haq, Pt. 1 (Arabic; Egypt)
  20. Zohra El Fassia – Aita Moulay Brahim (Arabic; Morocco)
  21. Dalila Rochdi – Haragli Guelbi, Pt. 1 (Arabic; Tunisia)
  22. El Hadj Mohamed El-Anka – Rabi Alaamlih Iydaabar, Pt. 2 (Arabic; Algeria)
  23. Fatimah Bent Meddah & Kouïder – Adhouh, Adhouh, Pt. 1 (Arabic; Algeria)
  24. Cheikh Zouzou – Gheniet Ben Soussan, Pt. 7 (Arabic; Algeria)
  25. Tuareg women of Adrar des Iforas – Air de Kel Ajjer (Rhythme Ellehelleh)
Disk 2
  1. Mbongue Diboue et son ensemble - Tu Nja Tengene Elie (Duala; Cameroon)
  2. Yeboa’s Band - Osu Oblanyo (Ga; Ghana)
  3. Salia and his accordion – I Tondo Muya (Mende; Sierra Leone)
  4. Yankori Beibatane - Air de Haoua (Zarma; Niger)
  5. Richard Ábé Brown Band – Bara Sanabo Bara (Ibani; Nigeria)
  6. Douta Seck – Dagagne (Wolof; Senegal)
  7. Youkoui Bamiléké - Ngwop (Yemba; Cameroon)
  8. Jolly Orchestra – Egberun Buso (Yoruba; Nigeria)
  9. Calender and his Maringar Band – The Jambo Song (Krio; Sierra Leone)
  10. Kamkam – Okafu Nyi (Twi; Ghana)
  11. Jeli Bakari – Kenssa (Eastern Maninkakan; Guinea)
  12. Jean Koroma – Morigbé (Bambara; Guinea)
  13. Yagbe and her group – Domagbe (Vai; Liberia)
  14. Aziakpon and his group – Oyida Mayi Magbo (Gen; Togo/Benin)
  15. Ohue Sapey Band – Oblemo (Adangbe; Ghana/Togo)
  16. Pantanon – Djelouwei Wenike Ahlanon (Togo)
  17. Paul Béhanzin et son ensemble – Cholie (Fon; Benin)
  18. Band of the Gold Coast Police – High Life – Dagomba (Ghana)
  19. Kwaa Mensah’s Band - Eho Ma Ne Wubu Efu (Fanti; Ghana)
  20. E.A.B. Jones – Ante Maria (Krio; Sierra Leone)
  21. Black Beats Band – De Ehuo (Fanti; Ghana)
  22. Onana Mbosa Isidore – Kurungu (Sanaga-Ubam; Cameroon)
  23. Unknown Cameroonian – Musique de Danse (Cameroon)
  24. Kekere Tiamiyu and his group - Saka Amodu (Yoruba; Nigeria)
  25. E.K.’s Band – Suro Onipa (Twi; Ghana)
Disk 3
  1. Chanteurs a la Croix de Cuivre – Batata dia Bwanga (Katanga province, Congo)
  2. Stonik and Kiprono – Molildo Kiruk-Yuk (Kipsigis; Kenya)
  3. Adikwa na bana Loningisa Rumba – Tolingana (Lingala; Congo)
  4. Okoth Onuko – March Guitar (Luo; Kenya)
  5. Siti Ganduri – Arabian Conga (Swahili; Kenya)
  6. Abdu Owiti – Stephen Opio (Luo; Kenya)
  7. Tshamumania Anastasie and singers – Ndumba Wakumi Diekde Dikasa (Luba-Kasai; Congo)
  8. Bekyibei Arap Mosonik – Iyan We Kimoino (Kipsigis; Kenya)
  9. Tobbo Eitel – Ja Bane (Duala; Cameroon)
  10. Kiko Kids – Tom Tom (Swahili; East Africa)
  11. O.S. Africa Jazz Onema Pascal – Furaha Ya Kanu (Swahili; Kenya)
  12. Kabasele – Kibongue, Orchestre African Jazz – Titi (Lingala; Congo)
  13. Omolo Washiembu – N. Odera (Luo; Kenya)
  14. Pancras Mkwawa – Ngosingosi (Hehe; Tanzania)
  15. Richard Chelobani – Naswa (Luhya/Bukusu; Kenya)
  16. François Awila ye mpangi zandi - Kiboba Kiyma Nkuaku (Kikongo; Congo)
  17. Ustad Amar Gaba – Ba’d el Zouz Marghub (Arabic; Kenya)
  18. Elhubi Jamila Yni – Mawali (Arabic; Rwanda/Burundi)
  19. Mwinyi bin Said – Tela, Pt. 1 (Swahili; Kenya)
  20. Mbaruk Talsam – Comic Sketch (Swahili; Zanzibar)
  21. Evarist and Party – Nambanda (Haya; Tanzania)
  22. Kabongo Bonkoli - Musungayi Nembwa Matumba (Luba-Kasai; Congo)
  23. Sekinomu - Kayanda (Ganda; Uganda)
  24. Jean Bosco Mwenda – Masanga (Katanga, Congo)
  25. Coast Social Orchestra – Napenda (Swahili; Kenya)
Disk 4
  1. Unknown Mahafaly – Flute solo (Ampanihy, Madagascar)
  2. Flying Jazz Queens – Siyahamba (Zulu; South Africa)
  3. Thayelo Kapiye Nyanja Trio – Wachona Thayelo (Chewa; Malawi)
  4. Francis Baloyi and Shangaan Band – Sati Wa Vakwela (Tsonga; Mozambique)
  5. Evening Birds – Yenz’ Inqab’ Intombi (Zulu; South Africa)
  6. Ranoko Sebabule – Ditee (Sotho; South Africa)
  7. Tarik’i Dada Raleva – Laloe E! (Malagasy; Madagascar)
  8. Orchestre André Philippe de St.-Pierre – Cuisine Roulante (Réunion)
  9. Aamiti and his concertina – Onano (Ovambo; Angola / Namibia)
  10. Josaya Hadebe – Yini Wena Funa (Fanagalo; Zimbabwe)
  11. Americo Valenti – Wati Si Sasekahipahpa (Tsonga; Mozambique)
  12. Lucas Lunga – Vura Matambo (Shona; Zambia / Zimbabwe)
  13. Wilson Makawa and his guitar – Bambo Siyaya (Chewa; Malawi)
  14. Dipela Tsabapedi – Kxomo Muwa (Northern Sotho; South Africa)
  15. Mulaji Ronger and 2 Chokwe Women – Fuzhi Inopenduka Kwenda Lamukiya (Luvale / Chokwe; Angola)
  16. Clement Nyamane and Sotho Men – Nkau Haka Khoele (Sotho; Lesotho)
  17. Marguerite and Razanatsoa – Dia Veloma I Said Omar (Malagasy; Madagascar)
  18. Caluza’s Double Quartet – Imini Ifikile (Zulu; South Africa)
  19. Transvaal Rockin’ Jazz Stars – Swaziland (South Africa)
  20. George Sisimayi and his Crazy Five – Ndapera Cha Cha (Shona; Zimbabwe)
  21. Elias Nelushi – Kama Kalinyana (Venda; South Africa / Mozambique)
  22. Orbert Nentambo Zahke – Nongqangqa Lishonile (Zulu; South Africa)
  23. The Play Singer – Boshiwe (Zulu; South Africa)
  24. Seychelles United Band – Waltz of the Young Hearts (Seychelles)
  25. Griffiths Motsieloa and Company – Nkosi Sikelel’ iAfrika (Zulu; South Africa)

Produktfakta

Utgitt 2011 Format 4CD
Sjanger World Music Antall disker 1
Antall spor 100 Artist Diverse World Music
Label Dust To Digital Leverandør Import
Bestillingsnummer DUTD22.2

Anmeldelser